سیستم های امنیتی و نظارتی

راهنمای نصب دوربین مداربسته آنالوگ

در مقاله راهنمای نصب دوربین مداربسته آنالوگ سعی بر این است که به شما کمک کنیم تا بهترین محصول را با توجه به همه جوانب انتخاب و خریداری و راه اندازی کنید، البته بهتر است در هر زمینه ای با کمی هزینه بیشتر از متخصصان آن زمینه یاری بگیرید تا نتیجه بهتری برایتان حاصل شود.

امروزه با توجه به بالا رفتن آمار خلاف ودزدی ها و ‌ناامنی ها یکی از بهترین و موثرترین راه ها برای بالا بردن امنیت خانه و خانواده استفاده از دوربین های مداربسته است. با توجه به پیشرفت روز افزون این دوربین ها حتی اگر خیلی از منزل، دفتر، مغازه و… خود دور باشید چون این دوربین ها به تلفن همراه شما متصل اند از راه دور نیز می توانید همه چیز را تحت کنترل داشته باشید و از بروز هرگونه خطر و نا امنی احتمالی جلوگیری کنید. اگر سر رشته ای از این کار ندارید، می توانید از مشاوران و متخصصان در این زمینه کمک بگیرید و االبته با استفاده از مشاوره و راهنمایی های درست می توانید دست به کار شوید و محصول درستی را با توجه به نیاز و بودجه تان انتخاب، نصب و راه اندازی کنید.

 

راهنمای نصب دوربین مداربسته آنالوگ

امروزه در بسیاری از مراکز تجاری و اداری و حتی منازل مسکونی افراد برای تامین امنیت و موارد دیگر اقدام به نصب دوربین مدار بسته می کنند.

نصب دوربین مدار بسته یک کار تخصصی است و بهتر است آن را به متخصصان این زمینه بسپارید. البته شما نیز با کمی دانش فنی و مبانی و اطلاعات در زمینه برق می توانید دوربین مدار بسته خود را نصب کنید. در این مقاله به آموزش نصب دوربین مداربسته پرداخته ایم.

 

اجزای سیستم دوربین مدار بسته

هنگام خرید یک سیستم دوربین مدار بسته شما نیاز به دوربین، دستگاه دی وی آر، هارد، آداپتور برق، کابل کواکسیال و فیش BNC  دارید. این لوازم، حداقل لوازم لازم و ضروری برای نصب یک سیستم دوربین مدار بسته است. پس به خوبی چک کنید که همه این موارد را تهیه کرده باشید. بعد از تهیه لوازم دوربین مدار بسته شما احتیاج به ابزار لازم از جمله دریل سیم چین و ابزار های دیگر دارید.

 

[box type”] برای مشاوره رایگان با کارشناسان کاشانه مدرن با شماره 5264-148-0992 تماس بگیرید. [/box]

 

تعیین نقاط نصب دوربین

حال باید ببینید که برای پوشش دادن چه نقاطی لازم است که دوربین نصب کنید. باید توجه کنید که لازم نیست همه نقاط را تحت پوشش قرار دهید و فقط نقاط ضروری کافی است. سعی کنید یک نقشه از فضای مورد نظر تهیه کنید و نقاط ضروری برای نصب دوربین مدار بسته را مشخص کنید. با این کار هم به راحتی نقاط مورد را پیدا میکنید و هم می فهمید که چه تعداد دوربین لازم است و هزینه اضافی نخواهید کرد.

نقاط معمول برای نصب دوربین مدار بسته :

درب ورود و خروج

پنجره های روبه خیابان که امکان دسترسی به آن وجود دارد

اتاق تاسیسات و موتور خانه

پارکینگ و انباری ها

لابی و حیاط

راه پله و راه خروجی اضطراری

 

کابل کشی

پس از تعیین نقاط استقرار دوربین ها، یک مکان برای استقرار دستگاه DVR در نظر بگیرید. این مکان بهتر است در جایی باشد که امکان دسترسی کمتر است. حال از جایی که دوربین نصب می شود تا دستگاه DVR باید کابل کشی کنید. برای دوربین مداربسته از کابل ترکیبی کواکسیال (RG59) استفاده می شود. کابل کواکسیال دارای یک کابل انتقال تصویر و یک کابل برق است که دیگر برای تامین برق لازم برای دوربین نیازی به کابل برق ندارید. بهتر است جنس کابل ها تمام مس باشد تا سرعت انتقال خوبی داشته باشد.

نکته اصلی در کابل کشی این است که برای امنیت و جلوگیری از آسیب زدن هیچ کابلی در معرض دید نباشد. اگر در فضای بیرون کابل کشی می کنید می توانید از فلکسی ها استفاده کنید و در فضای داخل در صورت وجود سقف کاذب کابل ها در آن قرار دهید یا داکت ها استفاده کنید و مسیر را داکت کشی کنید.

 

نصب دوربین ها

در فضای بیرونی بهتر است از دوربین های بالت استفاده شود. حتما دوربین ها را به دیوار پیچ کنید و از لنت های چسبنده استفاده نکنید. ارتفاع دوربین ها حداقل باید 3 متر از سطح زمین باشد تا امکان دسترسی به آن کم باشد و ارتفاع زیادی نباشد به صورتی که دوربین قادر به تصویر برداری کامل نباشد (به طور مثال آنقدر بلند باشد که چهره افراد قابل شناسایی نباشد و فقط بالای سر آن ها را دوربین ببیند). در هنگام نصب دوربین دقت کنید که مواردی مانند شاخ و برگ درختان و … مانع دید دوربین نشود. در فضای داخلی معمولا از دوربین های دام استفاده می شود و آن ها را در سقف نصب کنید.

 

نصب فیش ها

دوربین های مداربسته آنالوگ دارای 2 عدد فیش هستند که یکی از آن ها کابل تصویر و دیگری کابل برق آن است. این دو به کابل کواکسیال وصل می شوند. کابل تصویر کواکسیال را با استفاده از فیش BNC به کابل تصویر دوربین وصل کنید.

برای کابل برق آن دو راه عمومی وجود دارد. دوربین نیاز به برق DC-12V دارند. روش اول این است که یک آداپتور 12 ولت 2 آمپر در کنار دوربین قرار دهید و آداپتور را به برق شهری وصل کنید. در این روش برای هر کدام از دوربین ها یک آداپتور لازم است. در روش دوم استفاده ار یک ترانس مرکزی برای تامین برق مورد نیاز تمام دروبین ها است که دیگر نیازی نیست در کنار هر دوربین یک آداپتور وصل شود. برای اجرا ابتدا فیش نری کابل برق کواکسیال به مادگی دوربین وصل می کنیم و پس از وصل کردن همه دورین ها به کابل برق همه کابل ها را به ترانس مرکزی وصل می کنیم. حال با توجه به شرایط خود می توانید یکی از این 2 روش را انتخاب کنید.

 

نصب دستگاه DVR

در این مرحله باید دستگاه DVR را نصب کنید و فیش های مربوطه آن را نصب کنید. دستگاه های DVR به صورت خام هستند. منظور این است که این دستگاه هیچ هاردی برای ضبط تصویر ندارد. پس باید جداگانه اقدام به تهیه یک هارد اینترنال کنید. پیچ های مربوط به کاور DVR را باز کنید و درپوش بالایی آن را بردارید. داخل DVR باید 2 فیش مستطیلی شکل باشد این فیش ها یک سر آن به هارد اینترنال و دیگری به برد دی وی آر وصل میشود. با پیچ های که همراه هارد است آن را داخل DVR پیچ کنید که جابجا نشود و درپوش DVR سر جایش بزارید و ببندید. داخل کارتون دستگاه DVR یک آداپتور وجود دارد که آن را به برق بزنید و فیش آن را به پشت DVR وصل کنید. در پشت دی وی آر سوکت های دیگری را مشاهده میکنید.

همه کابل های کواکسوالی که از دوربین ها کشیده اید را جمع کنید و کابل های تصویر و برق را از هم جدا کنید. در سر کابل تصویر یک فقش BNC وصل کنید و آن را به DVR بزنید (هر دوربین به یک کانال. پس توجه کنید تعداد کانال های دستگاه DVR متناسب با تعداد دوربین ها باشد نباید تعداد دوربین بیشتر از کانال ها باشد). دستگاه های DVR معمولا دارای خروجی VGA و HDMI هستند و این بسته به مانیتوری که تهیه کرده اید می توانید استفاده کنید. البته می توانید از 2 مانیتور همزمان هم تصویر را با کابل VGA بگیرید و هم HDMI. برای نظم دهی و جمع بودن دستگاه DVR پیشنهاد میکنیم اقدام به تهیه یک رک کنید تا بی نظمی حاصل از سیم کشی ها را برطرف کند.

 

منبع تغذیه

کابل های برقی که در مرحله قبل جدا کرده بودید را همگی جمع کنید. اگر از روش ترانس مرکزی استفاده می کنید آن را به ترانس مرکزی وصل کنید و ترانس را به برق شهری.

اگر برای هر دوربین آداپتور جداگانه قرار داده اید سیم های موجود را مستقیما به برق شهری وصل کنید.

 

گرفتن تصویر

در این مرحله دی وی آر روشن کنید و موس دی وی آر را نیز وصل کنید. اگر همه این مراحل را به درستی انجام داده باشید اکنون باید تصاویر دوربین مدار بسته بر روی مانیتور شما ظاهر شود. به تنظیمات دی وی آر بروید و آپدیتی دی وی آر اگر موجود بود را نصب کنید و سالم بودن هارد را نیز چک کنید. اگر می خواهید تصاویر دوربین مدار بسته خود را در بر روی تلفن همراه خود ببینید به مقاله انتقال تصویر دوربین مدار بسته مراجعه کنید که به صورت کامل به بررسی نحوه انجام آن پرداخته ایم

 

سخن آخر راهنمای نصب دوربین مداربسته آنالوگ

در مقاله راهنمای نصب دوربین مداربسته آنالوگ ما تمام سعی خود را کردیم که همه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم که خودتان بتوانید دوربینتان را خریداری و راه اندازی کنید اما حالا که بحث امنیت زندگی و جان و اموالتان در میان است و هزینه ای را متقبل شده اید، توصیه کارشناسان مجموعه کاشانه مدرن به عنوان افرادی متخصص و با تجربه در این زمینه به شما این است که کار را به کاردان بسپارید و با کمی هزینه ناچیز با یاری گرفتن از متخصصان این زمینه بهترین محصولات و خدمات را دریافت کنید و با خیال راحت به زندگی و کار بپردازید.

متخصصان کاشانه مدرن آماده یاری رسانی به شما عزیزان در این زمینه هستند.

همچنین برای خرید دوربین و لوازم جانبی مورد نیاز نصب و راه اندازی آن می توانید از فروشگاه کاشانه مدرن دیدن کنید و به راحتی و در کمترین زمان با مشاوره و هم فکری مشاوران ما بهترین محصول را با توجه به نیازتان و با کمترین و بهترین قیمت خریداری کنید.

لازم به ذکر است که فروشگاه کاشانه مدرن کاملا تکمیل است و هیچ کسری یا مشکلی در خرید نخواهید داشت، همچنین مشاوره در این زمینه برای شما عزیزان کاملا رایگان است.

اگر مایل بودید می توانید به مقاله های دیگر ما در رابطه با خرید دوربین مداربسته و لوازم جانبی و نکات آن سر بزنید.

برای اطلاع از آخرین قیمت دوربین مداربسته به فروشگاه اینترنتی کاشانه مدرن سر بزنید.

 

[box type”] برای مشاوره رایگان با کارشناسان کاشانه مدرن با شماره 5264-148-0992 تماس بگیرید. [/box]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا