سیستم های امنیتی و نظارتی

دوربین مداربسته وای فای چیست ؟ | مزایا و معایب دوربین بیسیم

دوربین های مداربسته برای انتقال اطلاعات خود معمولا از بستر سیم استفاده می کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی بی سیم نسل جدید دوربین های مداربسته WIFI تولید شده است که دیگر نیازی به سیم کشی ندارند و تصاویر به صورت امواج به گیرنده میرسد. در مقاله دوربین مداربسته وای فای چیست به بررسی این دوربین ها می پردازیم پس با مجله تخصصی کشانه مدرن همران باشید.

 

[box type=”shadow”]برای مشاوره رایگان با کارشناسان کاشانه مدرن با شماره 5264-148-0992 تماس بگیرید.[/box]

 

دوربین مداربسته وای فای چیست

دوربین های مداربسته وای فای جز دسته دوربین های تحت شبکه هستند یعنی بستر ارتباطی آن ها بر روی شبکه است. دوربین های آنالوگ توانایی ارتباط به صورت وای فای را ندارند. دوربین های مداربسته وای فای به یک مودم احتیاج دارند تا تصاویر از طریق مودم به لب تاپ یا تلفن هوسمند شما انتقال یابد. در دوربین وای فای دیگر نیازی به سیم کشی برای انتقال تصویر به دستگاه DVR نداریم و تنها برای برق دوربین نیاز به سیم کشی است.

 

تفاوت دوربین مداربسته وای فای و بی سیم Wireless

بسیاری فکر می کنند دوربین های وای فای همان دوربین های وایرلس هستند اما اینگونه نیست. دوربین های مداربسته وای فای زیر مجموعه ای از دوربین های بی سیم Wireless هستند. برخی دوربین های آنالوگ قدیمی از تکنولوژی بی سیم بهره می برند. ارتباط این دوربین ها بر امواج رادیویی با فرکانس 2.4 تا 5.8 انجام می گرفت. در دوربین های وای فای wifi این ارتباط بر اساس پروتکل وای فای صورت می گیرد. مزیت دوربین های wifi نسبت به دوربین های بی سیم، تصاویر و دادهدها در هنگام ارسال و دریافت از امنیت بیشتری برخودارند و نویز کمتری دارد. دوربین های آنالوگ بی سیم امکان ارتباط در بستر وای فای را ندارند.

 

چگونه تصویر دوربین را دریافت کنیم

برای دروبین های مداربسته شما نیازمند به یک مودم که به اینترنت وصل باشد هستید. پس از نصب دوربین، دوربین را به وای فای مودم خود وصل می کنید. حال با استفاده از لب تاپ یا تلفن هوشمند خود نرم افزار مخصوص دوربین را نصب کرده و تصاویر را دریافت میکند. در صورت استفاده از NVR های وای فای که قابلیت دریافت تصاویر دوربین مداربسته وای فای را دارند تصاویر دوربین به وسیله NVR دریافت می شود و پس از آن به مانیتور انتقال می یابد. در صورت وصل شدن NVR به شبکه جهانی اینترنت می توانید بر روی تلفن همراه و لب تاپ تصاویر دوربین را مشاهده کنید.

 

برد دوربین مداربسته وای فای

یکی از نکات حائز اهمیت دوربین های مداربسته وای فای فاصله دوربین با مودم یا دستگاه NVR و هر گیرنده دیگری که امواج این دوربین ها را دریافت می کند است. در صورتی که فاصله دوربین وای فای و گیرنده از هم زیاد باشد امکان برقراری ارتباط امکان پذیر نیست و تصویری نمایش داده نمی شود. برد حدودی دوربین های وای فای در فضای داخلی 20 تا 50 متر است و در فضای باز که مانعی در جلوی آن ها قرار نگیرد به 100 تا 200 متر نیز می رسد. هر چه فاصله آن ها کمتر باشد ارتباط بهتری شکل می گیرد و البته تصویر با کیفیت تر و بدون قطعی خواهیم داشت. پس هنگام نصب دوربین را در فاصله کمتر از حداکثر برد دوربین نصب کنید تا تصاویر با کیفیت تری دریافت کنید.

 

پهنای باند دوربین وای فای

یک دیگر از نکات دوربین مداربسته وای فای پهنای باند آن ها است. پهنای باند دوربین مداربسته در بهترین حالت ممکن روی 11n است و حداکثر حجم اطلاعات ارسالی 150 مگابیت بر ثانیه خواهد بود. این مشکل زمانی نمایان می شود که تعداد دوربین های وای فای بیشتر شود و یا کیفیت تصویر ارسالی رزولوشن بالایی داشته باشد. در این صورت پهنای باند مورد نیاز زیاد خواهد و دریافت تصاویر با مشکل روبرو خواهد بود.

دوربین وای فای دارای کارت حافظه

بعضی از دورین های وای فای قابلیت استفاده از رم یا حافظه را بر روی دوربین دارند. در این دوربین های دیگر نیاز به دستگاه ضبظ کننده تصایور یا همان NVR را ندارند. تصاویر بر روی کارت حافظه ای که در داخل دوربین قرار میکیرد نصب می شود. در این دوربین ها کافیست به یک تلفن هوشمند یا لبتاپ وصل شوند. در مقاله راهنمای نصب و راه اندازی دوربین وای فای چگونگی نصب این دوربین ها را به صورت کامل بررسی کرده ایم.

برای اطلاع از آخرین قیمت و تخفیف های ویژه دوربین مداربسته به فروشگاه اینترنتی کاشانه مدرن سر بزنید.

 

[box type=”shadow”]برای مشاوره رایگان با کارشناسان کاشانه مدرن با شماره 5264-148-0992 تماس بگیرید.[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا