دکوراسیون

سبک مینیمال چیست؟ | سبک مینیمالیست در طراحی دکوراسیون داخلی

مینیمال (Minimal) در لغت به معنای حداقل و کمترین است. با توجه به معنای لغوی آن در طراحی دکوراسیون داخلی هم از همین معنی استفاده می شود. در سبک مینیمال با استفاده حداقلی از وسایل، تمرکز بیشتر روی ساده بودن است در واقع مینیمالیسم همان ساده گرایی است. سبک مینیمال در طراحی دکوراسیون داخلی یکی از معروفترین سبک ها است و به خصوص امروزه بسیار از سبک مینیمالیسم استفاده می شود.

 

[box type”] برای مشاوره رایگان با کارشناسان کاشانه مدرن با شماره 5264-148-0992 تماس بگیرید. [/box]

 

سبک مینیمال در فضاهای مختلف

اتاق نشیمن سبک مینیمالیسم

در سبک مینمال بیشتر از رنگ های روشن و خنثی استفاده می کنیم. بنابراین ممکن است خانه سرد و بی روح به نظر برسد. به همین منظور باید کنتراست محیط را بالا ببریم. با اضافه کردن رنگ های بژ، سیاه و گلبهی می‌توانید این کنتراست را ایجاد کنید. داشتن یک شومینه با آتش الکتریک هم گرما را به خانه تان می بخشد و هم کنتراست فضا را بالا می برد.

در سبک مینیمالیسم از میزهای پذیرایی و میز مبل ناهماهنگ استفاده نکنید بلکه یک ست کامل مبل و میز خریداری کنید. به طور کلی یکدست بودن در سبک مینیمال بسیار مهم و کلیدی است. پیشنهاد می کنیم مبلمان از مدل های بزرگ و نیمکت های ال (L) شکل برای اتاق نشیمن استفاده کنید که یک انتخاب عالی خواهد بود.

فضا را ساده نگه دارید و از اضافه کردن اکسسوری و لوازم تزیینی بیش از حد خودداری کنید. فقط اکسسوری مورد نیاز و ضروری را در اتاق نشیمن نگه دارید. برای زیبا سازی فضا استفاده از گل و گلدان را هرگز فراموش نکنید.

در مورد دیوار ها می توانید قفسه هایی را روی دیوار نصب کنید اما نه قفسه های معمول و دسته بندی شده بلکه منظور قفسه های شناور است. قفسه های شناور به این صورت است که جندین قفسه کوچک را در قسمت های مختلف دیوار با هارمونی زیبا و مناسب نسبت به هم نصب کنید

 

طراحی آشپزخانه به سبک مینیمال

در طراحی فضاهای داخلی مختلف به خصوص آشپزخانه باید به تمامی وسایل مورد نیاز وجود داشته باشد. اما این چطور ممکن است؟ این کاری است که طراحان کاشانه مدرن به خوبی از پس آن برآمده اند و به گونه ای لوازم آشپزخانه را دکور و طراحی می کنند که این لوازم در بطن آشپزخانه پنهان باشد. تا ظاهر آشپزخانه ساده و بدون بی نظمی و شلوغی باشد و علاوه بر این لوازم در داخل کمد ها و کابینت ها جاساز شوند و استفاده از آن ها راحت تر شود. با این طراحی دیگر پستی و بلندی و به هم ریختگی و شلوغی در فضا وجود ندارد و همه چیز یکپارچه و منظم است. بهترین مدل از مدل های دکوراسیون مینیمال در آشپزخانه، سبک های آمریکایی و ایتالیایی است. با استفاده از سبک جزیره و گاز و فر توکار جلوه ای دو چندان به آشپزخانه خود بدهید.

 

اتاق خواب سبک مینیمال

استفاده از رنگ های روشن به خصوص سفید، دیوارهای ساده و بدون الگو، قاب عکس، نقاشی های ساده به سبک مینیمالیست، پرده های ساده به طوری در صبح، اتاق از نور طبیعی بهره مند شوند و در ظهر و ساعات بعدی روز پوشیده شود. استفاده از لامپ های با نور ملایم و لوستر مینیمال، استفاده نکردن از نورهای نقطه ای هالوژن، پنجره های بزرگ و عریض، استفاده از خطوط منظم و شکسته در طراحی دیوارها، کمترین استفاده از وسایل و غیره می باشد. برای اتاق خواب هایی که به سبک مینیمال دکور می شوند، استفاده از لوستر مناسب نیست.

بنابراین از چراغ های حبابی شکل و ساده با رنگ های خنثی استفاده می کنیم. پرده نیز باید تا حد امکان ساده باشد. شاید با خودتان خود فکر کنید که این کار سخت است، از طریق برقراری تماس با کاشانه مدرن می توانید از طراحان و صاحبین سبک مشاوره دریافت کنید تا به یک طراحی زیبا و مورد پسند برسید.

 

کف در طراحی مینیمال

اگر کف دارای پارکت یا کف پوش زیبا باشد دیگر نیازی به استفاده از فرش نیست. اگر از آن دسته افراد عاشق فرش هستید، به خصوص ایرانی ها که بسیار به فرش خصوصا فرش دستباف علاقه مندند و علاوه بر آن می خواهید از دکور مینیمال استفاده کنید، می توانید از فرش های کوچک و با رنگ های خنثی استفاده کنید. لازم نیست که کف خانه را با فرش پر کنید این کار در سبک مینیمالیست کاربرد زیادی ندارد. فقط یک تخته فرش کوچک کافی است.

 

مبلمان در سبک مینیمال

از پر کردن فضا با مبلمان و صندلی های زیاد و حجیم خودداری کنید. در طراحی دکوراسیون مینیمال ترجیحا باید از مبل های پارچه ای و راحتی کمک گرفت. از رو تختی، رو بالشی و رومبلی های بسیار ساده ترجیحا بدون طرح و با رنگ های خنثی استفاده کنید زیرا طرح های شلوغ و رنگ های جیغ توی ذوق میزنند و مناسب سبک مینیمالیست نیست.

 

اتاق کودک سبک مینیمال

عروسک ها و اسباب بازی اتاق کودک باید به گونه ای کاملا منظم در داخل قفسه ها یا روی دیوار قرار گیرد و به گونه ای دکور شود که به هم ریخته و نامنظم نباشد. کمد لباس و وسایل کودک باید در کنج قرار گیرد و کف اتاق نیز باید سراسر با موکت رگ خنثی پوشیده شود. پیشنهاد دیگر این است که می توان از رنگ های آبی و صورتی ملایم به جای رنگ های خنثی استفاده کرد.

 

سرویس بهداشتی مینیمال

با کار گذاشتن آینه های بزرگ و عریض حتی در سرویس های کوچک فضای بزرگتر از حد معمول بدست می آید. از کمد ها و کشو های زیبا و کاربردی که ظاهر بسیار شیک و ساده دارند استفاده می کنیم که در عین زیبایی و شیک بودن بسیار کاربردی هستند و فضای زیادی در داخل خود دارند و می توان تمام لوازم را درون آن ها جا داد که هم دسترسی به آن راحت تر شود و ظاهر سرویس ما زیبا و ساده باشد.

به طور مثال می توان فضای ظاهری را با گلدان های کوچک کاکتوس دیزاین کنید. در طراحی مینیمال از کاشی و سرامیک با رنگ روشن اغلب رنگ سفید استفاده می شود.

 

حمام مینیمال

حمام ها دو مدل هستند، حمام دارای وان و بدون وان. اگر حمام وان داشته باشد به جای چیدن همه لوازم دور وان از یک چهارپایه چوبی سفید ضد آب که درب داشه باشد و مانند یک کمد کوچک متحرک باشد استفاده می کنیم. لوازم اضافی را در داخل آن میگذاریم و لوازم جلوی دست را روی آن قرار می دهیم و آن را کنار وان می گذاریم. در صورتی حمام وان ندارد از کمد های درب دار برای نگهداری لوازم استفاده کنیم.

رنگ کاشی ها شیر آلات و کمدها و نور محیط را متناسب با دکوراسیون مینیمال و اصول زیبایی شناسی و روانشناختی انتخاب می کنیم که با تماس با کارشناسان کاشانه مدرن می توانند شما را یاری کنند تا به دکوراسون داخلی مورد دلخواه خود برسد.

 

طراحی مینیمال فضای غیر مسکونی

طراحی مینیمال را می شود برای فضاهای غیر مسکونی مانند دفاتر اداری، آموزشی و … نیز استفاده کرد. استفاده از سبک مینیمالست حتی در فروشگاه ها و دفتر های کار نیز می تواند عالی باشد، زیرا باعث آرامش خاطر و تاثیر در روحیه مشتری می شود و این امر مستقیما روی فروش و درآمد شما تاثیر بسزایی دارد.

 

اکسسوری و لوازم سبک مینیمال

به طور کل در طراحی به سبک مینیمالیست می توان از گلدان های بزرگ و کوچک استفاده کرد البته گلدان ها باید رنگ های خنثی داشته و سرامیکی باشند. می توانید از ترکیب رنگ های سفید_خاکستری، سیاه_زرد استفاده کنید. در مورد گلدان هم می توانید از گلدان های شیشه ای استفاده کنید چون این گلدان های شیشه ای شفاف هستند و آب دورن خود زیبایی گل و گیاه را چند برابر می کند و جلوه خاصی به فضا خواهند داد.

همه این موارد و توضیحات گوشه کوچکی از نکات اصولی هستند که در طراحی مینیمال کاربرد دارند و اگر مایلید سبک مینیمال را برای دکور فضای مورد نظر خود انتخاب کنید طراحان کاشانه مدرن با به کار گیری تخصصی و اطلاعات و خود در این زمینه مطابق سلیقه کاربری شما بهترین فضا رابرایتان به ارمغان بیاورند. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

[box type”] برای مشاوره رایگان با کارشناسان کاشانه مدرن با شماره 5264-148-0992 تماس بگیرید. [/box]

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا